Sort multiple columns simultaneously by holding down the Shift key and clicking a second or third column header.

NumberFirstnameLastnameClubTimePostionGenderGender
Postion
CategoryCategory
Postion
269 Mark Kearney Elvet Striders 01:27:21.748 1 Male 1 M40 1
203 Bruce Hardy Derwent AC Cockermouth 01:29:45.071 2 Male 2 M40 2
391 Simon Reason Blackpool Wyre and Fylde Athletics Club 01:33:04.358 3 Male 3 M 1
70 Andrew Carey Hartlepool Burn Road Harriers 01:36:06.926 4 Male 4 M50 1
323 Natalie McCarron Cumberland AC 01:36:41.730 5 Female 1 F 1
427 Nadia Shaw Cumberland AC 01:37:01.627 6 Female 2 F 2
21 Andrea Banks Jersey Spartan Ac 01:39:33.769 7 Female 3 F40 1
298 Jonny Lowe 01:39:45.828 8 Male 5 M40 3
47 Jonathan Boxshall North East marathon club 01:39:54.288 9 Male 6 M40 4
448 Louise Stubbings CFR 01:40:43.324 10 Female 4 F 3
284 Wayne Laird 01:40:45.337 11 Male 7 M40 5
374 Michael Pearson N/a 01:41:09.705 12 Male 8 M50 2
22 Tony Banks Jersey Spartan Ac 01:41:18.673 13 Male 9 M40 6
123 Evan Davies 01:42:43.180 14 Male 10 M 2
452 Alex Tang Tynedale Harriers 01:43:13.707 15 Male 11 M 3
189 Andrew Green Denby Dale A C 01:43:44.809 16 Male 12 M50 3
318 Gareth Mason 01:44:16.358 17 Male 13 M 4
15 Chris Aspinall 01:44:56.628 18 Male 14 M 5
266 Richard Johnstone 01:45:19.971 19 Male 15 M40 7
253 Ian Hutchinson Derwent valley trail runners 01:45:48.610 20 Male 16 M40 8
115 Leon Dallow Oswestry Olympians 01:46:21.175 21 Male 17 M50 4
134 Steve Dobby Blyth Running Club 01:46:26.905 22 Male 18 M40 9
156 Phil Elstob Allen Valley Striders 01:47:16.949 23 Male 19 M40 10
6 Tony Allinson Sunderland harrierS and ac 01:47:31.551 24 Male 20 M40 11
144 Lee Drummond Birtley ac 01:48:15.956 25 Male 21 M40 12
415 Marc Runkee Derwent Valley Running Club 01:48:59.316 26 Male 22 M40 13
52 Steven Brewes 01:49:02.363 27 Male 23 M 6
222 Peter Higgins 01:49:05.430 28 Male 24 M40 14
495 Kevin Wilkinson Redcar running club 01:49:12.841 29 Male 25 M40 15
494 DALE WILKINSON Sunderland Harriers 01:49:21.288 30 Male 26 M50 5
389 John Rawling 01:49:49.595 31 Male 27 M50 6
305 David Lydall Claremont Road Runners 01:49:52.796 32 Male 28 M50 7
508 Andrew Yarnold Allen valley striders 01:49:55.712 33 Male 29 M 7
505 Paul Witty 01:50:18.702 34 Male 30 M 8
274 Richard Kent Allen Valley Striders 01:50:20.082 35 Male 31 M50 8
477 William Watson Tynedale Harriers 01:50:24.070 36 Male 32 M40 16
73 Raymond Carmichael Sedgefield Harrriers 01:50:27.432 37 Male 33 M40 17
121 Lisa Darby Sedgefield Harriers 01:50:31.768 38 Female 5 F40 2
317 Andrew Martindale Northern Fells Running Club 01:51:09.643 39 Male 34 M50 9
172 Andy Fury North Shields Poly 01:51:57.141 40 Male 35 M 9
92 Alex Collier 01:51:58.527 41 Male 36 M 10
35 Ruth Bentley Allen Valley Striders 01:52:22.549 42 Female 6 F40 3
250 Michael Hunter 01:52:26.918 43 Male 37 M50 10
309 Avril Mackay 01:52:59.750 44 Female 7 F50 1
402 Alan Roberts Lonely Goats RC 01:53:03.846 45 Male 38 M40 18
442 Ian Southby 01:53:20.533 46 Male 39 M 11
462 Craig Tonkin Blyth Running Club 01:53:30.100 47 Male 40 M 12
211 Mike Harvey North Shields Poly 01:53:33.238 48 Male 41 M40 19
20 Stephen Ball Tweed sTriders 01:54:10.527 49 Male 42 M50 11
501 Tony Williams Darlington harriers 01:54:23.969 50 Male 43 M50 12
154 Jeremy Ellman 01:54:26.720 51 Male 44 M60 1
262 Julia Johnson Penistone footPath runners and a\c 01:55:12.898 52 Female 8 F50 2
466 Dave Turner 01:55:37.257 53 Male 45 M50 13
114 Dave Dale Heaton Harriers 01:55:43.596 54 Male 46 M40 20
356 Andy Newing 01:56:33.449 55 Male 47 M 13
187 Hal Graham 01:56:37.831 56 Male 48 M 14
17 Jonny Atkinson Wallsend Harriers 01:56:47.018 57 Male 49 M 15
39 Gary Binks 01:56:58.036 58 Male 50 M40 21
246 Martin HugHes Penistone footPathrunners and athletic club 01:56:58.519 59 Male 51 M60 2
195 Max Hacon Heaton Harriers 01:57:12.578 60 Male 52 M 16
36 Tom Bentley Allen Valley Striders 01:57:22.056 61 Male 53 M40 22
185 Nicholas Gordon 01:57:22.921 62 Male 54 M40 23
98 Tim Cook Jesmond Joggers 01:57:33.070 63 Male 55 M50 14
78 Keren Chapman Saltwell Harriers 01:57:34.196 64 Female 9 F 4
325 Craig McCulloch 01:57:39.573 65 Male 56 M 17
335 Sophie Mcphillips Run peterlee 01:57:49.399 66 Female 10 F 5
205 Ben Harper Carlisle Tri Club 01:58:17.958 67 Male 57 M40 24
299 Lee Lowis Carlisle Tri Club 01:58:47.273 68 Male 58 M40 25
307 Matt Lynch Derwent AC 01:58:54.040 69 Male 59 M40 26
252 Zoe Hunter 01:59:06.530 70 Female 11 F 6
484 Alexandra Whapples Vocalink MasterCard Running Club 01:59:27.812 71 Female 12 F50 3
9 John Angus 02:00:05.502 72 Male 60 M40 27
199 John Hall 02:00:21.522 73 Male 61 M 18
272 Janice Kelly Run Peterlee 02:00:52.023 74 Female 13 F50 4
275 Dave Kidd Lonely Goat RC 02:01:17.406 75 Male 62 M 19
468 Cliff Veitch 02:01:29.474 76 Male 63 M50 15
419 Christopher Sainter 02:01:31.111 77 Male 64 M 20
63 Ray Burns Ponteland Runners 02:01:37.543 78 Male 65 M50 16
377 Ian Perry 02:01:40.720 79 Male 66 M40 28
380 Rebecca Pottinger Birtley Ac 02:01:43.525 80 Female 14 F 7
249 Julie Hunter 02:01:53.504 81 Female 15 F40 4
396 Stephen Reynolds Red Kite Runners 02:02:04.599 82 Male 67 M50 17
157 John Evans 02:02:12.404 83 Male 68 M50 18
480 Diana Weightman Alnwick Harriers 02:02:17.034 84 Female 16 F50 5
365 Claire O’maLley 02:02:33.224 85 Female 17 F 8
509 Alex Zeller 02:02:36.842 86 Male 69 M 21
164 Shaun Flewker-Barker Redcar Running Club 02:02:37.093 87 Male 70 M 22
340 Ben Mitchell Ryton Tri Club 02:02:43.206 88 Male 71 M40 29
280 John Kingston 02:02:49.502 89 Male 72 M40 30
236 Mark Holmes BodyFit Cumbria Running Club 02:02:50.426 90 Male 73 M50 19
201 Paul Hamilton 02:02:50.627 91 Male 74 M40 31
281 Fiona Kirkaldy 02:02:56.137 92 Female 18 F50 6
353 Daniel Nettle Elswick Harriers 02:02:57.983 93 Male 75 M40 32
163 Robert Fletcher 02:03:23.342 94 Male 76 M50 20
357 Natasha Newson North Shields Polytechnic 02:03:27.587 95 Female 19 F 9
88 Mark Cockerell Billingham Marsh House Harriers 02:03:43.781 96 Male 77 M40 33
401 Mike Robbins Billingham Marsh House Harriers 02:03:45.837 97 Male 78 M40 34
119 Simon Daniels DHAC 02:04:02.654 98 Male 79 M50 21
447 Ann Stuart 02:04:20.921 99 Female 20 F50 7
398 Neal Richardson Tynebridge 02:04:24.027 100 Male 80 M50 22
97 Kieran Conway 02:04:26.775 101 Male 81 M40 35
75 Sam Cattanach Low Fell Running club 02:04:44.622 102 Male 82 M 23
159 Daniel Farnell 02:04:54.069 103 Male 83 M 24
58 Colin Browne Carlisle Tri Club 02:04:56.439 104 Male 84 M40 36
186 Emma Graham St Bees Triers 02:04:59.797 105 Female 21 F40 5
50 Adam Bragg St bees triers 02:05:01.864 106 Male 85 M 25
93 Louise Collins Elvet Striders 02:05:08.735 107 Female 22 F 10
41 Susan Black Tynedale Harriers 02:05:14.458 108 Female 23 F50 8
64 Alice Burrow Cumberland AC 02:05:23.393 109 Female 24 F 11
96 Peter Conroy Derek Zoolander Centre for kids who can’t run good 02:05:23.417 110 Male 86 M50 23
129 Chris Day Sunderland Strollers 02:05:28.545 111 Male 87 M 26
147 Helen Duncanson St Bees Triers 02:05:29.773 112 Female 25 F40 6
37 Ben Beresford 02:05:31.559 113 Male 88 M40 37
193 Helen Guy Stocksfield 02:05:37.178 114 Female 26 F 12
429 Michelle Shuttleworth St beeS trierS 02:06:03.002 115 Female 27 F40 7
33 Jose Bennett Jog on the tyne 02:06:30.001 116 Female 28 F60 1
371 Huw Parry North Shields Polytechnic 02:06:37.916 117 Male 89 M50 24
458 Harrison Thomson 02:06:47.885 118 Male 90 M 27
149 Paul Dye St Bees Triers 02:07:00.110 119 Male 91 M50 25
330 Clare McGlasson St bees triers 02:07:00.927 120 Female 29 F 13
421 Stephen Sayer Wallsend harriers and athletic club 02:07:10.008 121 Male 92 M40 38
333 Clare Mckitterick Claremont road runners 02:07:22.020 122 Female 30 F40 8
56 Stuart Brown Lions Running Community 02:07:41.701 123 Male 93 M50 26
102 Chris Corrigan Red Rose Road Runners 02:07:43.957 124 Male 94 M 28
16 Malcolm Aspinall 02:08:12.278 125 Male 95 M60 3
223 Michael Hildreth Saltwell Harriers 02:08:15.714 126 Male 96 M50 27
498 Julie Williams Wallsend harriers 02:08:28.748 127 Female 31 F40 9
94 Julie Collinson Wallsend harriers 02:08:30.571 128 Female 32 F50 9
296 Graeme Lloyd Springwell park 02:08:38.206 129 Male 97 M60 4
440 Ian Smith Harmeny AC 02:08:49.193 130 Male 98 M50 28
143 Patrick Drought North Shields Poly 02:09:09.904 131 Male 99 M40 39
111 Tony Curry Derwent Valley Trail Runners 02:09:13.434 132 Male 100 M40 40
254 Jill Innes N/a 02:09:41.200 133 Female 33 F40 10
403 Martyn Roberts 02:09:47.065 134 Male 101 M50 29
339 Joanna Mitchell Stocksfield Striders 02:10:12.013 135 Female 34 F40 11
61 Rosanna Bunney Blaydon Harriers and AC 02:10:16.779 136 Female 35 F 14
383 Tony Pratt 02:10:52.137 137 Male 102 M50 30
226 Maria Hindmarsh Stocksfield Striders 02:11:20.160 138 Female 36 F40 12
227 Philip Hindmarsh Stocksfield Striders 02:11:21.954 139 Male 103 M50 31
504 Linda Wilson Derwent valley trail runners 02:12:06.955 140 Female 37 F50 10
12 Mark Appleby 02:12:08.630 141 Male 104 M40 41
463 Jason Tuddenham 02:12:37.381 142 Male 105 M40 42
138 Richard Dodgson NA 02:12:39.919 143 Male 106 M40 43
273 Liam Kennedy Red Kites Runners Club 02:12:59.112 144 Male 107 M 29
158 Mark Evans 02:13:12.978 145 Male 108 M40 44
457 Lee Thompson Tri Northumberland 02:13:41.873 146 Male 109 M40 45
27 Melissa Bateson Elswick Harriers 02:13:44.562 147 Female 38 F50 11
385 Joanne Pritchard 02:13:52.863 148 Female 39 F40 13
59 Alison Biggs Stocksfield Striders 02:13:56.701 149 Female 40 F60 2
191 Jennie Griffin 02:13:59.236 150 Female 41 F40 14
153 Alastair Elliott No 02:14:00.841 151 Male 110 M50 32
300 Joanne Lucking Ponteland Runners 02:14:13.126 152 Female 42 F40 15
112 Brian Cutmore Derwent valley trail runners 02:14:19.474 153 Male 111 M40 46
496 Martin Wilkinson Derwent Valley Running Club 02:14:31.267 154 Male 112 M50 33
118 Maria Daniels DHAC 02:14:35.606 155 Female 43 F50 12
53 JASON BROOKER Stocksfield Striders 02:14:43.780 156 Male 113 M40 47
232 Tracy Hogg 02:14:52.200 157 Female 44 F40 16
161 Craig Farrage 02:14:56.870 158 Male 114 M50 34
206 Leman Harris Onelife Racing 02:15:01.654 159 Male 115 M50 35
255 Stuart Isherwood Lions Running Community 02:15:13.150 160 Male 116 M60 5
416 Mark Russell Stocksfield Striders 02:15:19.494 161 Male 117 M40 48
77 Brian Champkins Border Reiver Runners 02:15:50.720 162 Male 118 M40 49
282 Suzanne Kyle Red Kite Runners 02:16:05.282 163 Female 45 F40 17
424 Gemma Scott Blaydon Harriers 02:16:11.177 164 Female 46 F 15
428 Judith Shotton Sunderland harriers 02:16:14.631 165 Female 47 F50 13
95 Lee Colman Sunderland Harriers 02:16:16.813 166 Male 119 M40 50
8 Scott Anderson Borders Triathletes 02:16:32.745 167 Male 120 M50 36
430 Nick Siddall N/a 02:17:07.258 168 Male 121 M40 51
351 Ian Naylor 02:17:16.718 169 Male 122 M50 37
321 Graham Mather Running Ninja 02:17:17.296 170 Male 123 M40 52
382 Matt Potts 02:17:19.016 171 Male 124 M 30
242 Richard Horniman Darlington Triathlon Club 02:17:31.946 172 Male 125 M40 53
83 Nicola Clark 02:17:33.634 173 Female 48 F40 18
312 Hayley Manning 02:17:36.798 174 Female 49 F40 19
89 Tim Coid Washington Running Club 02:17:40.665 175 Male 126 M40 54
455 Peter Thomas 02:17:44.718 176 Male 127 M50 38
190 David Green 100 Marathon club 02:17:48.908 177 Male 128 M60 6
492 John David Wilkie None 02:17:54.848 178 Male 129 M50 39
488 Philip White 02:17:56.686 179 Male 130 M40 55
332 Alex McGuffie 02:18:04.561 180 Male 131 M40 56
324 Harvey McConnell Aurora Harriers 02:18:04.857 181 Male 132 M50 40
478 Dave Watts Aurora 02:18:07.966 182 Male 133 M50 41
277 Kenneth Kidger South ShieldS harrierS 02:18:14.021 183 Male 134 M60 7
487 Elaine White Denby Dale Athletics 02:18:16.231 184 Female 50 F40 20
319 Sarah Mason Derwentside athletics club 02:18:24.937 185 Female 51 F 16
399 Susan Richardson St Bees Triers 02:18:30.011 186 Female 52 F50 14
326 Jennifer Mcdonald Blaydon harriers 02:18:30.304 187 Female 53 F40 21
489 Jacquline Whittaker Aurora Harriers 02:18:36.785 188 Female 54 F50 15
376 Sonia Percival Newcastle Frontrunners 02:19:15.244 189 Female 55 F40 22
276 Alison Kidger South ShieldS harrierS 02:19:18.020 190 Female 56 F50 16
68 Laura Campbell These girls can run 02:19:29.014 191 Female 57 F 17
471 Sharon Wall Derwent Athletics 02:19:41.718 192 Female 58 F40 23
28 Alexandra Battersby Tyne Bridge Harriers 02:19:52.553 193 Female 59 F 18
267 Adam Jones Tyne Bridge Harriers 02:19:54.014 194 Male 135 M40 57
310 Peter Majer 02:20:17.873 195 Male 136 M40 58
220 John Heywood Aycliffe Running Club 02:20:19.298 196 Male 137 M40 59
103 Angela Corry 02:20:21.065 197 Female 60 F40 24
433 Howard Sidery Lions Running Community 02:20:42.790 198 Male 138 M60 8
166 Rachael Ford 02:20:53.640 199 Female 61 F 19
390 John Reason Blackpool Wyre and Fylde Athletics Club 02:21:00.066 200 Male 139 M60 9
469 Margaret Walke Allen valley Striders 02:21:05.653 201 Female 62 F60 3
449 Claire Surrey North Shields Polytechnic Club 02:21:11.431 202 Female 63 F40 25
30 Andrew Bell Washington Running Club 02:21:19.346 203 Male 140 M40 60
283 Josh Laidler 02:21:33.928 204 Male 141 M 31
11 Gavin Appleby 02:21:38.324 205 Male 142 M40 61
109 Olwen Cunningham St bees triers 02:21:40.315 206 Female 64 F40 26
178 Ian Gibson Tynedale Harriers 02:21:55.559 207 Male 143 M60 10
320 Robert Massey Blackpool Wyre & Fylde AC 02:22:00.456 208 Male 144 M70 1
465 Graham Turnbull Border Triathletes 02:22:39.168 209 Male 145 M40 62
410 John Ross Alnwick hArriers 02:22:56.408 210 Male 146 M60 11
117 Nigel Dance 02:22:56.860 211 Male 147 M60 12
490 Steve Whitwood 02:23:01.677 212 Male 148 M40 63
135 Andrew Dobinson Sunderland strollers 02:23:04.257 213 Male 149 M50 42
395 Ann Revell 02:23:08.599 214 Female 65 F50 17
196 Nicola Hadden The Silky Striders 02:23:10.943 215 Female 66 F 20
55 Paula Brown 02:23:11.814 216 Female 67 F40 27
224 Hannah Hill St bees triers 02:23:36.093 217 Female 68 F40 28
461 Rosemary Todhunter Allen Valley Striders 02:23:40.595 218 Female 69 F60 4
491 Julie Wilde Redkites 02:24:44.478 219 Female 70 F 21
352 Alison Nesbitt Red kite runners 02:24:46.390 220 Female 71 F50 18
116 Emma Dance Elswick Harriers 02:24:58.015 221 Female 72 F40 29
248 Chris Hull ELSWICK HARRIERS 02:24:59.658 222 Male 150 M40 64
221 Andy Heywood Lions running community 02:25:08.939 223 Male 151 M 32
105 Kate Craik These Girls Can Run 02:25:15.927 224 Female 73 F 22
106 Kriss Craik 02:25:16.857 225 Male 152 M 33
344 Tracy Moor Loftus and Whitby 02:25:20.202 226 Female 74 F40 30
74 Rob Carthy 02:25:28.901 227 Male 153 M40 65
29 Adam Bell Red Kite Runners 02:25:55.069 228 Male 154 M40 66
423 Sebastian Schmalz N/a 02:26:01.235 229 Male 155 M 34
132 Angela Dixon Elvet Striders 02:26:21.587 230 Female 75 F40 31
258 Ric Jaques 02:26:37.837 231 Male 156 M50 43
393 Mel Reed Elswick Harriers 02:26:44.729 232 Male 157 M60 13
331 Miriam McGregor 02:26:57.932 233 Female 76 F 23
381 Jane Potts 02:27:01.492 234 Female 77 F40 32
169 Martin France 02:27:35.524 235 Male 158 M40 67
338 Joe Minniss 02:27:43.443 236 Male 159 M 35
165 Diane Ford Border Triathletes 02:27:49.239 237 Female 78 F 24
188 Ian Gray None 02:28:05.261 238 Male 160 M40 68
140 Stuart Dowell N/a 02:28:29.713 239 Male 161 M40 69
384 Mandy Preece Sunderland Strollers 02:28:29.983 240 Female 79 F 25
286 Andrew Lake 02:29:08.825 241 Male 162 M 36
297 Jo Lloyd Run Peterlee 02:29:23.776 242 Female 80 F40 33
24 Wayne Barrass-Brown 02:29:25.241 243 Male 163 M40 70
257 Bernie James Blaydon Harriers 02:29:28.639 244 Female 81 F40 34
316 Mary Martin Claremont road runners 02:30:13.967 245 Female 82 F60 5
151 Paul Eggleston Brown 02:30:16.886 246 Male 164 M50 44
2 Alison Ainsley North Shields Poly 02:30:20.855 247 Female 83 F50 19
32 Peter Bell Elvet striders 02:30:31.323 248 Male 165 M40 71
348 Simon Mulvaney 02:30:35.720 249 Male 166 M 37
40 Tracey Binks 02:30:55.046 250 Female 84 F40 35
261 Jackie Johnson Run Eat Sleep South Shields 02:30:58.224 251 Female 85 F40 36
378 Nicola Perry Blaydon Harriers & AC 02:31:13.286 252 Female 86 F40 37
120 Graham Darby Sedgefield Harriers 02:31:42.619 253 Male 167 M40 72
500 Michael Williams LABC 02:31:50.543 254 Male 168 M50 45
148 Michael Dunning 02:31:58.970 255 Male 169 M40 73
101 Beverley Corner 02:32:03.303 256 Female 87 F50 20
213 Nicola Hearn 02:32:04.706 257 Female 88 F40 38
100 Matthew Corner 02:32:06.436 258 Male 170 M 38
443 Jason Spear Lions Running Community 02:32:16.802 259 Male 171 M50 46
54 Belinda Brown 02:32:48.653 260 Female 89 F 26
386 Claire Purcell Red Kite Runners 02:32:57.076 261 Female 90 F40 39
110 Jane Curry 02:32:58.933 262 Female 91 F40 40
130 Paul Del Prete Stocksfield Striders 02:33:01.391 263 Male 172 M50 47
361 Keith Nicholson Castle Tri 02:33:04.239 264 Male 173 M40 74
34 Darren Benson 02:33:29.925 265 Male 174 M40 75
328 Gillian McDougall Border Reivers 02:33:34.607 266 Female 92 F40 41
139 Neil Douthwaite Crook a.c 02:33:53.812 267 Male 175 M40 76
175 Linda Gant Bodyfit Cumbria running club 02:34:07.323 268 Female 93 F60 6
411 Karen Routledge Elswick 02:34:10.515 269 Female 94 F60 7
230 David Hodgson Elswick Harriers 02:34:13.034 270 Male 176 M50 48
84 Phil Clark 02:34:35.207 271 Male 177 M40 77
506 Darren Wood Sunderland Strollers 02:34:47.730 272 Male 178 M50 49
368 Jacqueline Otieno 02:35:13.790 273 Female 95 F40 42
294 Phil Lingwood Washington Running Club 02:35:17.654 274 Male 179 M50 50
192 Laura Grundy 02:35:29.341 275 Female 96 F50 21
228 Laura Hinds Run Fit Hartlepool 02:35:35.282 276 Female 97 F 27
71 Lisa Carlile RunFit Hartlepool 02:35:38.335 277 Female 98 F 28
497 Simon Wilkinson 02:35:41.993 278 Male 180 M40 78
136 Corrinne Dockwray Run Eat Sleep South Shields 02:35:47.253 279 Female 99 F40 43
388 Jo Rathbone Rathbone North Shields Poly 02:35:58.515 280 Female 100 F40 44
142 Anabel Drought North Shields Poly 02:35:59.543 281 Female 101 F40 45
483 Faye Westwood 02:36:51.674 282 Female 102 F 29
345 Danny Mortimer Horwich RMI Harriers 02:36:54.194 283 Male 181 M40 79
72 Stephanie Carlyle Rothbury Runners 02:36:57.505 284 Female 103 F50 22
412 Vicky Rowson North Shields Poly 02:37:11.082 285 Female 104 F40 46
460 Tracy Thursby Stocksfield Striders 02:37:33.145 286 Female 105 F40 47
38 Rachel Beynon 02:38:06.844 287 Female 106 F40 48
3 Fiona Alderton Lions Running Community 02:38:08.686 288 Female 107 F50 23
4 MALCOLM Alderton Lions running community 02:38:09.805 289 Male 182 M60 14
315 Heidi Martin CFR 02:38:24.783 290 Female 108 F 30
216 Elaine Henderson Tyne bridge harriers 02:38:52.532 291 Female 109 F40 49
1 Christopher Addison 02:40:12.738 292 Male 183 M40 80
360 Kat Nicholson Blaydon harriers 02:40:27.302 293 Female 110 F40 50
329 Andrew Mcglashan Derwent valley trail runners 02:40:59.780 294 Male 184 M40 81
485 David Whapples Vocalink MasterCard Running Club 02:41:00.706 295 Male 185 M50 51
131 Claire Delafield 02:41:02.992 296 Female 111 F40 51
369 Janet Palmer Claremont Road Runners 02:41:10.981 297 Female 112 F60 8
182 Rebecca Gilmore Elvet Striders 02:41:24.338 298 Female 113 F 31
113 Joanne Cutmore Derwent valley trail runners 02:41:29.779 299 Female 114 F40 52
337 Beverley Miles These Girls Can Run 02:42:03.976 300 Female 115 F40 53
420 Deborah Sayer These Girls Can Run 02:42:05.492 301 Female 116 F40 54
265 Vicky Johnston St Bees Triers 02:42:16.495 302 Female 117 F40 55
473 Carrie Walton 02:42:20.842 303 Female 118 F 32
31 Fiona Bell 02:42:26.921 304 Female 119 F40 56
60 AndreA Bulmer Loftus & whitby AC 02:42:31.309 305 Female 120 F50 24
359 Claire Nicholson Derwent Valley Running Club 02:42:35.542 306 Female 121 F 33
25 Saraj Bartlett 02:42:45.367 307 Female 122 F40 57
445 Karen Stewart Stocksfield Striders 02:43:30.623 308 Female 123 F 34
347 Jane Morton Stocksfield Striders 02:43:31.882 309 Female 124 F50 25
446 Karen Storey Prudhoe plodders 02:43:33.885 310 Female 125 F50 26
334 Stewart Mcnicholl 02:43:53.041 311 Male 186 M40 82
247 Susan Hughes Nine 02:44:05.545 312 Female 126 F40 58
279 Jill Kinghorn Stocksfield Striders 02:44:07.545 313 Female 127 F50 27
363 Nicola Nicholson Stocksfield striders 02:44:09.891 314 Female 128 F40 59
239 Shirley Horner Run North Tyneside 02:44:12.091 315 Female 129 F50 28
397 Karen Richardson 02:44:14.238 316 Female 130 F50 29
251 Tracy Hunter 02:44:31.346 317 Female 131 F50 30
240 Tara Horner Sunderland Strollers 02:44:41.046 318 Female 132 F40 60
417 Doug Rutherford Sunderland Strollers 02:44:43.346 319 Male 187 M40 83
234 Victoria Holliday 02:45:30.918 320 Female 133 F40 61
81 Danielle Clark Darlington Harriers 02:45:33.162 321 Female 134 F40 62
414 Elaine Rudman Blaydon Harriers and Athletics Club 02:45:41.906 322 Female 135 F50 31
155 Lucia Ellman Tynedale harriers 02:46:19.991 323 Female 136 F50 32
82 Linda Clark 02:46:22.792 324 Female 137 F60 9
18 Lorraine Axtell Rothbury Runners 02:46:36.091 325 Female 138 F50 33
394 Andrea Reese Darlington Harriers 02:46:53.879 326 Female 139 F50 34
306 Clare Lynch Silky Striders 02:47:26.879 327 Female 140 F40 63
313 Robert Mansfield Lions Running Community 02:48:04.616 328 Male 188 M40 84
432 Caroline Sidery Lions Running Community 02:48:06.328 329 Female 141 F50 35
439 Ian Smith 02:48:19.695 330 Male 189 M50 52
456 Victoria Thomas Blaydon Harriers 02:48:25.567 331 Female 142 F40 64
454 Matthew Thomas 02:48:26.952 332 Male 190 M 39
302 Philip Luke 02:48:28.766 333 Male 191 M40 85
181 Mike Gill Blackhill Bounders 02:48:52.083 334 Male 192 M70 2
99 Tony Cork 02:49:00.716 335 Male 193 M50 53
287 Emma Lane Blaydon Harriers and Athletics Club 02:49:59.771 336 Female 143 F40 65
425 Loveness Scott UKA 02:51:46.604 337 Female 144 F 35
225 Colleen Hind Stocksfield Striders 02:51:58.614 338 Female 145 F40 66
451 Will Taggart 02:53:38.094 339 Male 194 M40 86
472 Julia Waller Run Fit Hartlepool 02:54:00.840 340 Female 146 F50 36
43 Mary Blanden Stocksfield striders 02:54:38.358 341 Female 147 F60 10
467 Susan Turner Red Kite Runners 02:55:05.203 342 Female 148 F 36
336 Rachel Merrix Red Kite runners 02:55:31.168 343 Female 149 F50 37
349 Wendy Navin Cumberland AC 02:55:36.677 344 Female 150 F40 67
57 Sarah Brown Derwent Valley Trail Runners 02:56:05.665 345 Female 151 F40 68
179 Penelope Jane Gibson 02:56:24.983 346 Female 152 F60 11
209 Andrew Hartley 02:56:27.444 347 Male 195 M40 87
264 Paul Johnston Red Kite Runners 02:57:41.427 348 Male 196 M50 54
184 Jo Gordob Seafrunt smilers 02:57:52.559 349 Female 153 F40 69
304 Teresa Lumsdon 02:57:52.597 350 Female 154 F40 70
243 Denise Howie BodyFit Cumbria 02:58:18.731 351 Female 155 F50 38
474 Stephanie Ward Redcar running club 02:59:36.841 352 Female 156 F 37
400 Susan Rigg Quakers 03:00:46.107 353 Female 157 F50 39
476 Vivienne Watson 03:00:56.393 354 Female 158 F50 40
7 Catherine Almond 03:00:57.087 355 Female 159 F60 12
450 Lorraine Syme-Smith 03:01:14.714 356 Female 160 F50 41
133 Fiona Dixon Quakers 03:01:42.551 357 Female 161 F50 42
174 Craig Gandy 03:02:34.077 358 Male 197 M 40
438 Deborah Smith Sunderland Harriers & AC 03:02:39.587 359 Female 162 F50 43
127 Sarah Davison 03:02:41.098 360 Female 163 F40 71
293 Maria Lindsay Sunderland strollers 03:02:41.595 361 Female 164 F50 44
436 Joanne Sleeman Silky Striders 03:02:43.451 362 Female 165 F 38
407 Debbie Rodden 03:02:45.272 363 Female 166 F40 72
62 Melissa Burn 03:02:46.646 364 Female 167 F 39
202 Christine Hann 03:02:54.371 365 Female 168 F 40
217 Ted Henderson N/a 03:02:59.990 366 Male 198 M40 88
218 Andrew Hewitt Ashington Hirst Running Club 03:03:15.556 367 Male 199 M40 89
173 Sean Gabutt 03:05:11.461 368 Male 200 M40 90
126 Rebecca Davison 03:06:01.784 369 Female 169 F 41
128 Wayne Davison Sunderland strollers 03:06:05.428 370 Male 201 M40 91
171 Charlotte Fretwell 03:06:51.716 371 Female 170 F 42
278 Paul King 03:10:35.292 372 Male 202 M 41
362 Willow Nicholson Running Ninjas 03:16:53.113 373 Female 171 F50 45
314 Xena Marshall Heaton Harriers 03:16:55.029 374 Female 172 F40 73
238 Lorna Hook 03:18:36.738 375 Female 173 F50 46
214 Debra Hedley Rothbury runners 03:28:01.315 376 Female 174 F40 74
295 Fiona Little Blackpool Wyre & Fylde Athletics Club 03:30:59.616 377 Female 175 F50 47
422 Simon Scarr Blackpool Wyre & Fylde Athletics Club 03:31:02.788 378 Male 203 M50 55
271 Deb Kelly 03:37:27.374 379 Female 176 F50 48